Bogota naar Cartagena

Hoe kom je van Bogota naar Cartagena

3Opties
2u 15mSnelste
$37Vanaf
ElaFayeGeschreven door Ela · Beoordeeld door Faye · Bijgewerkt 1 week geleden

Vlucht · Bus · Private Transport

Cartagena is Colombia's walled Caribbean city, 666 kilometres (414 miles) north of Bogota. Its old town is a maze of colourful colonial streets and sea-facing ramparts. Flying is the quickest option, taking 2h 15m - 3h 30m. By road, the cheapest way to get from Bogota to Cartagena is the bus at $38 (132,000 COP). The ride is a long one, around 19h - 1d 6h.

Afstand van Bogota naar Cartagena

Bogota en Cartagena liggen ongeveer 666 km (414 mijl) uit elkaar, en de reis zelf bedraagt ongeveer 978 km over de weg. De snelste manier om van Bogota naar Cartagena te reizen is per vlucht, wat ongeveer 2u 15m - 3u 30m duurt.

~666 km
Afstand
~978 km
Over de weg
2u 15m
Snelste
VERGELIJK

3 manieren om van Bogota naar Cartagena te reizen

Er zijn drie manieren to travel from Bogota to Cartagena. You can choose between the flight, bus, and private transport. The journey takes 2h 15m–19h and de snelste manier is per vlucht. If you're on a budget, is de goedkoopste optie per vlucht with tickets starting at $37 (127,000 COP).

VluchtGoedkoopsteSnelsteDuur2u 15m - 3u 30mPrijs$37(127,000 COP)
incl. transfers — bekijk het reisplan
  1. BogotaCartagena1h
  2. Cartagena airportcity centre1h 30m
  3. Luchthaven Cartagena naar het stadscentrum1h
BusDuur19u - 1d 6uPrijs$38(132,000 COP)
incl. transfers — bekijk het reisplan
  1. Bogota Cartagena bus terminal</h3> </div> </div> </header> <p><!-- /wp:wf-namespace/geckoroutes-heading --></p> <p><!-- wp:paragraph --></p> <p>Buses from BogotaCartagena depart from Module 3 of Terminal Salitre in Bogota. The companies covering this route are <a href=https://www.redbus.co/en/bus-tickets/bogota-to-terminal-de-cartagena>Expreso Brasilia</a>, <a href=https://www.redbus.co/en/bus-tickets/bogota-to-terminal-de-cartagena>Copetran</a> and <a href=https://www.redbus.co/en/bus-tickets/bogota-to-terminal-de-cartagena>Berlinas del Fonce</a>.</p> <p><!-- /wp:paragraph --></p> <p><!-- wp:paragraph --></p> <p>Berlinas del Fonce has a superior service but only offers 3 departures a day, while Expreso Brasilia offers 10, so it can be more convenient.</p> <p><!-- /wp:paragraph --></p> <p><!-- wp:paragraph --></p> <p>All buses will be equipped with a toilet, AC and reclining seats, whilst the premium ones will offer more comfortable seats, charging ports and individual TVs.</p> <p><!-- /wp:paragraph --></p> <p><!-- wp:heading {level:3} --></p> <h3>Bus schedule from Bogota to Cartagena1h
  2. Cartagena Bus Terminalthe city centre18h
  3. Busstation Cartagena naar het stadscentrum1h

Neem contact op met onze community

Nog geen vragen — stel als eerste een vraag over Bogota to Cartagena.

Bogota naar Cartagena met de Vlucht

2u 15m - 3u 30mVanaf $37 (127,000 COP)
Flying is the best way to get from Bogota to Cartagena. The whole journey only takes around 2h 15m - 3h 30m, including airport transfers. It's also the cheapest option for this route at just $37 (127,000 COP).

TIP: Als je besluit met het vliegtuig te reizen, overweeg dan om een CO₂-compensatiebijdrage toe te voegen om je impact op het milieu te verkleinen.

Stap 1: Stadscentrum naar Bogota Airport

30m-1u$0.90 (3,000 COP)

Vluchten van Bogota naar Cartagena vertrekken vanaf El Dorado International Airport (BOG), ongeveer 30 minuten van het stadscentrum met privévervoer. Als je 's avonds vliegt, vertrek dan vroeg. Spitsverkeer (16:30–19:30) kan de reistijd verdubbelen.

We recommend taxi-hailing apps like InDrive and Uber. InDrive fares start from $8.70 (30,000 COP), while Uber Taxi costs around $8.40 (29,000 COP) to $11 (38,000 COP).

kost. Als je liever van tevoren boekt, kun je dit doen via BookAway:

  • Shared minivan - $10 (35,000 COP) per seat
  • Private car - $12 (43,000 COP) for 2 people

On a budget? The TransMilenio bus costs only $0.90 (3,000 COP), but you'll need a TuLlave card — contant geld wordt niet geaccepteerd. Houd er ook rekening mee dat bussen vaak vol zijn en meestal een overstap vereisen.

Bekijk onze pagina over Bogota Airport voor een meer gedetailleerde gids.

Stap 2: Bogota naar Cartagena per Vlucht

1u 30m$35 (120,000 COP)

Er zijn vier luchtvaartmaatschappijen die op deze route vliegen: Avianca, LATAM, JetSmart en Wingo. Ze bieden allemaal tarieven aan met alleen handbagage.

Flights are available throughout the day, from early morning until late evening, with the last ones taking off around 22:30. Flight time takes about 1h 30m, and prices start from $35 (120,000 COP).

Wingo en JetSmart voeren slechts 3 tot 5 vluchten per dag uit, dus je hebt minder vertrektijden om uit te kiezen in vergelijking met Avianca en LATAM.

Stap 3: Cartagena Airport naar het Stadscentrum

15m-1u$1 (3,000 COP)

De gemakkelijkste manier om van Rafael Núñez International Airport naar het stadscentrum te komen is per luchthaventaxi of Uber.

Airport taxis have fixed fares starting from $5.10 (18,000 COP). Grab a ticket from the yellow digital kiosk at the exit — this shows the official fare — then give it to the first driver in the taxi line.

You can also hail a ride via Uber with prices from $9.20 (32,000 COP) to the Walled City. We don't recommend taking a regular taxi because they often try to overcharge tourists.

Als je liever van tevoren boekt, BookAway biedt gedeelde en privétransfers aan:

  • Shared minivan - $5.60 (19,000 COP) per seat
  • Private car - $17 (60,000 COP) for 2 people

On a tight budget? You can take the Transcaribe T102 bus for $1 (3,000 COP). It’s the cheapest choice, but the nearest bus stop is a block away from Cartagena Airport. Also note that you’ll need a Transcaribe card because cash isn’t accepted.

Bekijk onze gids voor Cartagena Airport voor meer details.

 

Vlucht-tickets zijn beschikbaar via Skyscanner.

Bogota naar Cartagena met de Bus

19u - 1d 6uVanaf $38 (132,000 COP)

We don't really recommend travelling by bus from Bogota to Cartagena. It's a long journey, around 19h - 1d 6h. Apart from being an all-day trip, it often ends up being more expensive than flying. Combined fares start from $38 (132,000 COP).

Als je echt liever met de bus reist, lees dan verder voor een stapsgewijze handleiding.

Stap 1: Stadscentrum naar Bogota Bus Terminal

30m-1u$0.90 (3,000 COP)

Bussen die van Bogota naar Cartagena rijden vertrekken vanaf Terminal Salitre. De snelste manier om van het stadscentrum naar de terminal te komen is via een taxi of Uber van 30 minuten.

Uber offers more comfort and reliability with fares starting at $8.70 (30,000 COP). Taxis are usually cheaper at around $4.30 (15,000 COP), but taxi drivers are known to overcharge tourists.

Reis je met een budget? Spring op de TransMilenio-metrobus van Bogotá. Vanaf Universidades Station, neem lijn 1 richting Portal El Dorado en stap uit bij het station El Tiempo – Cámara de Comercio. The fare is just $0.90 (3,000 COP), making it the cheapest way to reach the terminal.

Stap 2: Bogota naar Cartagena per Bus

18u - 1d 4u$37 (127,000 COP)

De bedrijven die deze route afleggen zijn Expreso Brasilia, Copetran, Berlinas del Fonce, Flota La Macarena en Coflonorte.

Bussen vertrekken de hele dag door vanaf Terminal Salitre op verschillende tijdstippen. Je kunt je ticket kopen bij de terminal of online van tevoren boeken.

Tickets cost $37 (127,000 COP), and the journey takes around 18h - 1d 4h.

Als je boekt bij Bookaway, sommige aanbieders accepteren een voucher of e-ticket, terwijl anderen je kunnen vragen om je ticket af te drukken of om te wisselen bij de terminal. Controleer de instructies in je bevestigingsmail, zodat je niet voor verrassingen komt te staan. Bezoek onze Colombia transportgids voor meer details.

ConcordeNon-AC Seater23u
16:30
$37
127,000 COP
Berlinas del FonceSlaapbus21u 17m
11:0018:3020:30
$37
127,000 COP
CoflonorteStandaard25u
10:0017:4520:00
$39
135,000 COP
Berlinas del FonceBerlinave Super Confort21u 30m
18:30
$40
138,000 COP
Berlinas del FonceBerlinave Super Plus21u 30m
14:30
$42
145,000 COP

Bekijk busstations op de kaart

Kaart van stations
Klik om te verkennen

Bus-tickets zijn beschikbaar via Bookaway.

Stap 3: Cartagena Bus Terminal naar het stadscentrum

30m - 1u$1 (3,000 COP)

Cartagena Bus Terminal is quite far from the city centre. The fastest way to get into the Walled City is with a 30-minute Uber ride. It’s reliable, and you’ll know the fare upfront — no haggling, no surprises. Prices start at $13 (44,000 COP), though they can go up depending on traffic or time of day.

Taxi's zijn direct buiten de terminal beschikbaar. Hoewel de tarieven in Cartagena technisch gezien gereguleerd zijn, is het vrij gebruikelijk dat chauffeurs te veel in rekening brengen, dus we raden het niet echt aan om hier een taxi te nemen.

De bus is goedkoper, maar het duurt langer

If you're after a budget-friendly option, take the Transcaribe bus to the city centre for just $1 (3,000 COP).

Het busstation is goed verbonden met het stadscentrum van Cartagena en populaire gebieden zoals Getsemaní en San Diego via Transcaribe-bussen. Je vindt ze net buiten de terminal. Stap op lijn X104 om de stad in te gaan.

Als je naar de ommuurde stad gaat, stap dan uit bij de laatste halte, La Bodeguita. Voor Getsemaní of San Diego stap je één halte eerder uit bij Centro B1 Bus Stop. De reis duurt ongeveer 1 uur.

Om aan boord van een Transcaribe-bus te gaan, heb je een Transcaribe-kaart nodig — contant geld wordt niet geaccepteerd. Je kunt de kaart kopen bij elk Transcaribe-station of bij geautoriseerde winkels zoals SuperGiros.

Bogota naar Cartagena met de Private Transport

19uVanaf $1550 (5,346,000 COP)

Privévervoer is een optie als je landt op de luchthaven van Bogotá en geen zin hebt om nog een vlucht te boeken, of als je graag de reis over land wilt ervaren. Maar houd er rekening mee: de reis duurt ongeveer 19u.

Dit is ook de duurste manier om tussen Bogotá en Cartagena te reizen.

Prices for private transfer start at $1550 (5,346,000 COP) for a 3-seater. Split it with your group, and it’s about $515 (1,782,000 COP) each.

Opties voor privévervoer van Bogota naar Cartagena

19u$1550 (5,346,000 COP)
Viajes Imperial
Standard Car 3 PAX
$1550 (5,346,000 COP)
$515 (1,782,000 COP) per persoon
Viajes Imperial
SUV Car 5 PAX
$1560 (5,401,000 COP)
$310 (1,080,000 COP) per persoon
Viajes Imperial
Standard Minivan 7 PAX
$1590 (5,515,000 COP)
$230 (788,000 COP) per persoon
Viajes Imperial
Sprinter Minivan 12 PAX
$1620 (5,606,000 COP)
$135 (467,000 COP) per persoon

Private Transport-tickets zijn beschikbaar via Bookaway.

OVER JOUW BESTEMMING

Waarom Cartagena bezoeken?

Cartagena staat bekend als het juweel van Colombia aan de Caribische kust. In tegenstelling tot de rest van het land is het al een tijdje een toeristisch centrum, omdat het een gebruikelijke stop is voor cruiseschepen die door de Cariben varen.

De aantrekkingskracht ligt in de bijna intacte en kleurrijke, koloniale herenhuizen in de ommuurde oude stad. Binnen deze muren word je terug in de tijd getransporteerd en naar een paradijs voor foodies. Een tip bij het verkennen van Cartagena: voor de veiligheid, blijf uit de buitenwijken van de stad! Het toeristische centrum is over het algemeen veilig.

Samenvattend

That's the full picture for getting from Bogota tot Cartagena, roughly 666 kilometres (414 miles) apart. In all, there are 3 ways to make the trip. The cheapest non-flight fare is $38 (132,000 COP), though if you're lucky with timing you might find a flight ticket for even less. The quickest trip takes 2h 15m.

Prices and timetables change, so it's worth a quick check before you travel. Have a question, or travelled this route recently? Ask the community below and we'll do our best to help.

Veelgestelde vragen

Wat is de afstand van Bogota naar Cartagena?

De afstand van Bogota naar Cartagena is 666 kilometres (414 miles).

Wat is de snelste manier van Bogota naar Cartagena?

De snelste manier van Bogota naar Cartagena is met de vlucht, ongeveer 2u 15m - 3u 30m.

Wat is de goedkoopste manier van Bogota naar Cartagena?

De goedkoopste manier van Bogota naar Cartagena is met de vlucht, vanaf 127,000 COP.

Over de auteurs

Ela
Ela

Senior Reisredacteur

Ela is een verhalenverteller, contentproducent, soloreiziger en een zeemeermin in opleiding. Als ze niet achter haar laptop zit, vind je haar blootsvoets en genietend van haar beste kleurtje op een eiland in de Filipijnen. Of de diepten van de zeeën verkennend als beginnend freediver. Een eilandmeisje in hart en nieren, zal ze gelukkig zijn overal waar zee, zand, zon en koffie is.

Faye
FayeRecensent

Reisschrijver

Een schrijfster en fulltime moeder die dol is op het plannen van strandtrips. Londen is haar favoriete bestemming.

Affiliate-disclosure

Sommige links op deze pagina zijn affiliate-links. Als je via deze links boekt, verdienen we een kleine commissie zonder extra kosten voor jou. Zo houden we Gecko Routes gratis en up-to-date.

Blijf verbonden

Sluit je aan bij onze community

We zijn een klein team van gepassioneerde reizigers die delen wat we onderweg hebben geleerd. Ontvang onze beste tips, route-updates en reisverhalen direct in je inbox.

Meld je op elk moment af.